Vegeru zlato, a Zdelaru srebro u Virovitici

Danas (31.8.) se u Virovitici vozila biciklistička utrka imena 8. panonsko bilogorski maraton. I ovog puta organizatori su položili ispit s visokom ocjenom. Radi se o članovima kluba Keks (Klub za ekspedicionizam i sport) koji su učinili sve što je u njihovoj moći kako bi ovaj događaj protekao gotovo pa na vrhunskoj razini. A staza na kojoj se vozilo u dvije kategorije (25 i 50 km) bila je upravo takva, teška, zahtjevna, a opet pravo prirodna baš kakvu brdski biciklisti najviše vole. A na toj stazi došlo se je okušati 60-ak biciklista i to pretežno iz klubova sa sjevera Hrvatske.

U toj jakoj konkurenciji bilo je i pet članova Biciklističkog kluba Slatina i svi odreda vozili su kraću dionicu od 25 kilometara. Dvojica od njih penjala su se i na pobjedničko postolje. Na najvišu stepenicu na mjesto namijenjeno pobjedniku utrke zakoračio je Damir Veger. Veger je u vremenu 1:04:01 bio najbrži u konkurenciji 50 +.  Nekoliko sekundi poslije njega u cilj smješten ponad Milanovca stigao je i Drago Zdelar (1:04:29). S tim rezultatom Zdelar je osvojio drugo mjesto i srebro u konkurenciji 30 – 39 godina. U istoj konkurenciji Dario Kruljac (1:22:59) plasirao se na solidno 7. mjesto. Slatinski adut iz Suhopolja Samir Vračarić (1:12:59) bio je pak vrlo dobar 5. u konkurenciji od 40 – 49 godina. U istoj konkurenciji vozio je i Damir Jukić no on je u jednom trenutku ”promašio” stazu i tako ostao bez plasmana.

Inače sveukupno najbrži je na kraćoj stazi bio mladi Luka Rafael Kišiček (54:50) član zagrebačkog kluba Cro mtb 3Max . Kod žena sveukupno najbrža bila je Lorena Škalac (1:20:29) također članica Cro mtb teama. Veliki maraton od dva kruga najbrže je odvozio Leon Gabriel Kišiček (1:52:17).