Valpovo potopilo Slatinu

Na otvorenju prvenstva Slatini je u goste stigla Mala Mljekara. Za razliku od prošle sezone Valpovčani su još dodatno pojačali svoj kadar te su, ako je suditi po ovoj prvoj utakmici, jedni od legitimnih kandidata za naslov.

I Slatina je istrčala u respektabilnom sastavu u kojem su bili i novaci Čavić i Ćosić. Bio je to zanimljiv uzbudljiv susret visokog intenziteta gdje su suci imali pune ruke posla. Gosti su vrlo brzo poveli golom Dakića no kako je vrijeme odmicalo polako su počeli ulaziti u probleme s prekršajima. Kobni šesti napravili su već u 14. minuti, a taj prvi desetarac realizirao je Dominik Bogati. Nezaustavljiv u igri jedan na jedan bio je u tim trenucima Marin Zdelar zaradivši još dva prekršaja odnosno još dva deseterca no oba je propustio pretvoriti u gol izvođač Bogati.

I u nastavku lopta je više bila u posjedu Slatine no ideja gostujućeg trenera Čavara i je bila strpljivo se braniti pa zaprijetiti iz kontre. Gosti ne samo da su našli recept kako zauzdati Zdelara već su svoje bogato igračko individualno iskustvo stavili u službu momčadi što im je pametnom strpljivom igrom donijelo pregršt akcija iz kojih nije bilo teško poentirati u gotovo uvijek nebranjenu mrežu nemoćnog domaćeg vratara Tunića. Slatina je donekle bila u utakmici do 34. minute no nakon gola Marasa za 1:4 do konca su igrači trenera Nikole Miščevića doživjeli pravi potop od raspoložene družine iz Valpova gdje mahom stoluju bivši dugogodišnji igrači osječkog futsal prvoligaša.

Futsal Regija istok 1.kolo

SLATINA                             1

MALA MLJEKARA             7

SLATINA Dvorana SŠ Marka Marulića. Gledatelja: 100. Suci: Krešimir Grgurević (Sibinj) i Kristijan Brus (Breznica Našička). Strijelci: 0:1 – Dakić (2), 1:1 – Bogati (14-10m), 1:2 – Mandić (25), 1:3 – Salapić (29), 1:4 – Maras (34), 1:5 – Salapić (36), 1:6 – Kajfeš (38), 1:7 – Bertić (40).

SLATINA: Tunić, Mataija, Bogati, Zdelar, Rupčić, Kramarić, Knežević, Bubaš, Čavić, Bihar, Spudić, Ćosić. Trener: Nikola Miščević

MALA MLJEKARA: Banović, Horvat, Šinko, Bertić, Dakić, Koški, Mandić, Maras, Salapić, Kajfeš. Trener: Dražen Čavar