Troje slatinskih predstavnika završilo Vučedol trail

U subotu (31.8.) je na imanju Goldschmidt paralelno s biciklističkom utrkom Brut održan i Vučedol trail. Za razliku od ostalih ”normalnih” trailova, Vučedol trail je jedna specifična pustolovno avanturistička utrka. Osim što je bilo potrebno imati kondiciju i dobru fizičku pripremljenost za završiti Vučedol trail valjalo je i poznavati osnove orijentacije, ali i biti dobar u rješavanju malih logičkih zavrzlama ”nametnutih” od strane organizatora odnosno glavnog i odgovornog postavljača staze Siniše Jonjića. Kao primjer tih zagonetki navest ćemo da je jedna točka staze koju je valjalo pronaći bila smještena u plićaku Dunava pa je osim trčanja bilo potrebno nakvasiti noge, a skoro i zaplivati… Tu pustolovinu uspješno je završilo troje natjecatelja iz Slatine.

Velika staza duga 24 kilometra nosila je ime ”Golub trail”, a tu ”patnju” za 5 sati, 18 minuta i 16 sekundi svladao je predstavnik Šapica Miša Nicinger. S tim vremenom Nicinger se plasirao na 16. mjesto. Pobjednik utrke Marko Sambol (AK Martaton Vukovar) također je morao ”potrošiti” gotovo cijeli dan kako bi došao do cilja. Njegovo je vrijeme bilo 4:22:37.

Upola kraću dionicu od 13 km. imena ”Golubica trail” završili su Maja Šantić i Danilo Cimbaljević. Maja je dapače ostvarila sjajan rezultat na Vučedol trailu. Članica Motiva bila je 6. u konkurenciji žena, a njezino vrijeme 3:30:07 bilo je čak 12 minuta bolje od vremena Danila Cimbaljevića (3:42:21) koji je predstavljao Biciklistički klub Slatinu i završio utrku na 22. mjestu.