Slatinske udruge među dobitnicima županijskih potpora – ukupno dodijeljeno 70.900 eura

U Tehnološko-inovacijskom centru u Virovitici, danas (petak, 24.travnja) održana je svečanost dodjele ugovora za projekte i programe udruga od općeg interesa na području Virovitičko-podravske županije. Među 104 udruge kojima je ove godine dodijeljena potpora, nalaze se i brojne udruge iz Slatine te užeg i šireg slatinskog područja.
Ugovore vrijedne ukupno 70.900 eura uručio je župan Igor Andrović, uz nazočnost zamjenika župana Marija Klementa i pročelnice Jasne Abramović. Ukupno je za 2025. godinu Virovitičko-podravska županija za rad i projekte udruga izdvojila 177.900 eura, što je povećanje od 54.570 eura u odnosu na prethodnu godinu.
–Sve udruge s područja županije itekako su nam bitne. One, kroz razne programe i projekte, čuvaju kulturnu baštinu svojih gradova i općina, ujedno i Virovitičko-podravske županije, čuvaju istinu o Domovinskom ratu, održavaju razne kulturne i zabavne manifestacije, postižu sjajne sportske uspjehe, a uz te udruge veže se i velik broj ljudi, ne samo članova, već i brojnih posjetitelja. Na području županije imamo 632 registrirane udruge što nas, ako gledamo po glavi stanovnika, svrstava u sam hrvatski vrh. Vjerujemo da će svim udrugama koje su ostvarile potporu, ista pomoći u svim aktivnostima koje su planirali, a iza kojih se krije veliki trud, rad i entuzijazam. Županija je uvijek tu kao podrška kako bi sve naše udruge imale uspješnu realizaciju prijavljenih projekata i puno uspjeha u svemu što rade. Osim toga, Virovitičko-podravska županija pruža i nefinancijsku podršku kao savjetodavno tijelo i stalnu administrativnu pomoć. Pritom, pratimo aktivnosti udruga i sudjelujemo u njima jer su udruge, kroz svoje projekte, najbolji promotor naše županije – naglasio je župan Andrović.
Od 2021. do danas, Županija je za udruge ukupno izdvojila više od 196.000 eura, uključujući financijsku i nefinancijsku podršku, poput savjetovanja i pomoći u administraciji.
tks (Izvor: vpz / Foto: Kristijan Toplak)