Slatinčani odlični na virovitičkom polumaratonu

Jučer je u Virovitici održan 32. polumaraton Virovitica – Barcs, a na njemu su vrlo dobre rezultate ostvarili i natjecatelji iz Slatine. U konkurenciji sveukupno 43 natjecatelja i natjecateljica na dionici polumaratona od 21. kilometra odličan 8. bio je Davor Čiček. Njegovo vrijeme bilo je 1:48:19 (prosjek 5:08 min/km). Čiček se u svojoj dobnoj kategoriji (M31-40) popeo na pobjedničko postolje uzevši brončanu medalju za 3. mjesto. Damir Topolovec (2:26:59) bio je sveukupno 38., te 8. u svojoj kategoriji (M51-60). Odmah iza njega kao 39. u cilj je utrčao Zlatko Milošević (2:27:02). Milošević je od strane organizatora primio posebnu nagradu kao najstariji natjecatelj utrke, a i zlatna medalja završila je oko njegovog vrata namijenjena pobjedniku kategorije starijih od 70 godina. Pobjednik polumaratona je Oliver Orešić. On je kilometar utrke trčao u prosjeku za 3 minute i 55 sekundi.

Osim polumaratona trčala se i puno kraća dionica od 3 200 metara. Tu je pak bila prava gužva jer se na startu okupilo sveukupno 88 natjecatelja. Tu su u vrhu poretka završila dva mlada člana AK Slatina. Domagoj Drokan je u vremenu 12 minuta i 13 sekundi dotrčao do drugog mjesta i srebrne medalje, a Karlo Drokan (12:30) do četvrtog. Domagoj je uzeo srebro i u svojoj dobnoj kategoriji (M15). Istu dionicu slatinski rekreativac Stevo Vurdelja istrčao je za 17 minuta i 31. sekundu što je bilo dovoljno za sveukupno 30. mjesto, ali i za prvo u dobnoj kategoriji M65. Pobjednik te utrke u vremenu 12 minuta je Ante Blažević.

U konkurenciji žena iste utrke sjajna 4. bila je predstavnica AK Slatina Marina Novoselec. U svojoj dobnoj kategoriji Ž20 zauzela je 2. mjesto i tako se okitila srebrnom medaljom.