Sjajna Marta Šebalj osvojila još jednu super vrijednu medalju

Prošlog se vikenda u mađarskoj prijestolnici Budimpešti održalo 29. svjetsko prvenstvo u kickboxingu, a s njega se mala, ali odabrana selekcija KBK Slatina vratila s jednom brončanom medaljom.

U Budimpeštu se u impresivnu dvoranu BOK Sporthalle slila sva sila boraca sa svih strana svijeta. Bili su tu predstavnici klubova iz 50 država. A među tih 3 970 boraca bili su i Marta Šebalj i Ivan Peretin vođeni trenerom Stjepanom Galom. Peretin se borio u seniorskoj konkurenciji kategorije do 94 kilogram i na žalost zapeo već na prvoj stepenici. Marta Šebalj je pak ponovno dokazala da se radi o svjetskoj klasi. Ona se borila u disciplini light contact u konkurenciji starijih kadetkinja kategorije do 55 kilograma. U konkurenciji 15 ponajboljih svjetskih mladih borkinja, od kojih su brojne od njih bile 15- godišnjakinje, čak tri godine mlađa od njih Marta Šebalj je otišla do trećeg mjesta i brončane medalje. U prvom kolu premoćno je pobijedila češku predstavnicu Agatu Viktorovu. Rouvali Sotiria ime je predstavnice Grčke koju je Marta također izdominirala no u neizvjesnoj borbi za ulazak u finale slatinsku je predstavnicu s minimalnih 2:1 pobijedila Čehinja Nikol Martincova. Tako je Marta Šebalj osvojila treće mjesto i brončanu medalju na ovom ultra jakom prestižnom svjetskom kickboxing natjecanju.