Rudar iskopao bodove u Slatini

Zanimljiva utakmica gdje su domaćini imali izglednije šanse, a gosti igru, i zanimljivo, golove samo iz prekida s kojima su na koncu došli do zaslužene pobjede.

Već u 5. minuti Hudoletnjak je vanjskom izbacio Potočkog oči u oči sa gostujućim vratarem koji na koncu odličnom reakcijom izlazi kao pobjednik iz tog duela. Nakon toga gosti su polako počeli preuzimati konce igre i inicijativu. U 21. minuti Farkaš je nakratko očistio opasnu situaciju, a lopta je došla do Kevin Nedeljka koji tuče malo iznad grede. Na drugoj strani terena uzvraća Kupres zamalo nepreciznom bombom s oveće udaljenosti. Rudari su do početne prednosti stigli u 27. minuti. Iz skraćenog kornera lijepo je ubacio Vaš, a još bolje se između stopera Farkaša i vratara Lukačeka ubacio Sambolec pospremivši loptu glavom u mrežu.

Slatina je odmah u prvoj minuti nastavka jurnula po izjednačenje da bi ubrzo taj otvoreni gard probio Ratajec kojeg je morao nepropisno zaustaviti Farkaš. Najstrožu kaznu sigurno je realizirao Radiković. Malo kasnije sve mogao riješiti Jurak koji se nakon jednog odbitka našao na tek nekoliko metara udaljen od slatinskog gola no njegov udarac prohujao je iznad vratnice. Slatina se i dalje nije predavala, a gosti su malo povukli ručnu čuvajući rezultat. Ta igra dala je ploda u 73. minuti kada smo vidjeli situaciju gotovo identičnu onoj iz 5. minute s potpuno istim epilog odnosno sa Kodbom kao pobjednikom, a Potočkim kao gubitnikom. Samo dvije minute kasnije i Šuntić izbija sam kao duh pred gostujućeg vratara no ovog puta potrebe za intervencijom nije bilo jer je mladi slatinski igrač poslao loptu daleko od okvira vrata gostiju. Onda je stigla 78. minuta i tu je sve bilo riješeno. Cordeiro je izgubio loptu na centru, a Ratajec ponovno kao vihor krenuo nezaustavljivo ka golu Slatine. Ovog puta oborio ga je drugi slatinski stoper Piskać, a sigurni strijelac s bijele točke ponovno je Radiković.

1. NL sjever

2.kolo

SLATINA        0

RUDAR          3

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 130. Sudac: Nino Vugrinec (Sveti Đurđ). Pomoćnici: Tomislav Hudika (Varaždin) i Lana Tekić (Donje Ladanje). Strijelci: 0:1 – Sambolec (27), 0:2 – Radiković (48 – 11m), 0:3 – Radiković (78 – 11m).

SLATINA: Lukaček, Šuntić, Petrinjak, Farkaš, Piskać, Cordeiro, Knežević (od 83. Šaponja) Kupres, Potočki, Hudoletnjak, Renan (od 46. Pecolaj). Trener: Nikica Hat

RUDAR: Kodba, Antolović, Zeljko, Sambolec, Jurak (od 80. Malenović), K.Nedeljko (od 73. Rihtarec), P.Nedeljko, Radiković, Ivančić (od 58. Janušić), Vaš, Roginić (od 58. Ratajec). Trener: Nino Vuri