Rapsodija u žutom

U utakmici šesnaestine finala hrvatskog malonogometnog kupa Slatina je fantastičnom partijom uništila goste iz Murtera i tako izborila prolazak u osminu finala među posljednjih 16 klubova.

Bez imalo lažne skromnosti možemo ustvrditi da je to bila jedna od najboljih predstava domaćeg sastava u posljednjih nekoliko godina. Naime protivnik je bio sve samo ne lagan. Istina, i on dolazi iz 2. lige baš kao i Slatina no na hrvatskom futsal nebu skupina jug kotira puno bolje nego slatinska istočna skupina drugoligaša. Za Murter igra, točnije brani, do prije par godina najbolji golman i dugogodišnji broj jedan reprezentacije Hrvatske Žarko Luketin. Taj će podatak najbolje oslikati ozbiljnost kluba iz Murtera. No neće Luketin i društvo iz Dalmacije po dobrom pamtiti gostovanje u Slatini. Za to su se pobrinuli večeras poprilično inspirirani izabranici  trenera Nikole Miščevića. Kakav je to samo uraganski početak bio. Zdelar ponovno neuhvatljiv za pratnju, Bubaš fascinantno lepršav i dječački razigran, Stjepić nepogrešiv, gotovo savršen baš kao i Dominik Bogati, a Nikšić nesavladiv. Tako su izgledali i igrali dečki koji su započeli utakmicu. Ništa se bitnije nije promijenilo niti ulaskom drugog ešalona silno zahuktalog slatinskog stroja. Rupčić je imao prezentaciju na temu kako treba igrati sidrun. Izlizanu frazu kako su godine samo broj na papiru u ovoj je utakmici ponovno u opticaj bacio požrtvovni i prije svega pravovremeni Spudić. Iako se znalo o kakvoj se klasi radi dolazak-povratak Čavića velika je nadogradnja ovoj momčadi. Pokraj toliko raspoloženih pojedinaca večeras je pomalo u sjeni, uz ipak koju minijaturu za publiku, ostao uvijek opasni Rukavina no i on je kao i kapetan Bihar uredno odradio svoje minute baš kao i mladi Novaković. Potkraj susreta ušao je i Mataija i u razmaku od tek nekoliko sekundi, na žalost, zapucao dvije izvanredne prigode. I za kraj priliku da sudjeluje u ovoj velikoj pobjedi dobio je i mladi kadetski vratar Marko Kramarić.

A sama utakmica i rezultat? Dovoljno je reći da je nakon dva ekspresna uboda Bubaša i Zdelara već u trećoj minuti gostujući trener Skračić pohitao ka zapisničkom stolu zatraživši prijeko potrebnu minutu odmora kako bi pokušao razdrmati svoje već tada dobro konsternirane igrače. I u maloj mjeri to mu je i pošlo za rukom. Marčić je naime u 11. minuti vratio Murterane u život. Barem se tako činilo u tim za goste obećavajućim trenucima. Doslovno trenucima jer Slatina je već u iduće dvije minute odigrala dvije najljepše akcije na utakmici koje su majstorski završili strijelci Bubaš i Stjepić. Rijetko vam se u životu ukaže prilika da s druge strane terena imate za protivnika godinama ponajboljeg malonogometnog vratara Hrvatske, a taj trenutak da se okušaju s takvom klasom kao kopci su jedva dočekali super motivirani slatinski napadači. Iz velikog broja tih ogleda još uvijek sjajni Luketin je izišao kao pobjednik no i on je čak sedam puta morao po loptu u mrežu nakon malih remek djela u izvedbi slatinskih igrača. U nastavku je upravo Luketin bio posljednja karta na koju su zaigrali gosti u pokušajima da nešto promijene na terenu. On je naime bio golman igrač i ta igra je urodila plodom već u prvom ozbiljnijem napadu iz kojeg su gosti spustili na 4:2. No kao i u prvom dijelu Slatina uzvraća odmah po izvođenju lopte s centra te golom Zdelara ponovno odlazi na osjetnih plus tri. Nisu gosti odustali od svoje taktike, ali nije niti Slatina od svoje obvezne disciplinirane igre u obrani kojom je bez ikakvih problema držala goste na urednom bezopasnom odstojanju. Čak štoviše s još dva komada u završnici preko Bogatija i Čavića udarila je Slatina junački pečat ovoj velikoj partiji kojom je na koljena srušen veliki opasan protivnik i izboren prolazak u iduće kolo natjecanja koje možda donese i još atraktivnijeg protivnika.

1/16 finala futsal Kupa HNS-a

SLATINA       7

MURTER       2

SLATINA Dvorana SŠ Marka Marulića. Gledatelja: 150. Suci: Nikola Jelić (Varaždin) i Mateo Videc (Klenovnik). Strijelci: 1:0 – Bubaš (3), 2:0 – Zdelar (3), 2:1 – Marčić (11), 3:1 – Bubaš (12), 4:1 – Stjepić (13), 4:2 – Bogati (21-ag), 5:2 – Zdelar (22), 6:2 – Bogati (32), 7:2 – Čavić (35).

SLATINA: Nikšić, Bogati, Bubaš, Stjepić, Zdelar, Kramarić, Rukavina, Čavić, Bihar, Rupčić, Novaković, Spudić, Mataija. Trener: Nikola Miščević

MURTER: Luketin, Mudronja, Popov, Nadoveza, Marčić, L.Turčinov, Grubišić, Vulić, Ponoš, A.Turčinov, Filipović. Trener: Krešimir Skračić