Predstavljen vrlo bogat ovogodišnji program Jesen u Pučkom otvorenom učilištu Slatina
Pučko otvoreno učilište Slatina danas (utorak) je u Art dvorani organiziralo predstavljanje programa „Jesen u Pučkom otvorenom učilištu Slatina“ u sklopu kojega je ravnateljica Danijela Fabric Fabijanac predstavila programe Slatinske male scene, Slatinskih kazališnih večeri, Randez-Vouz au Cinema i Svjetskog dana audiovizualne baštine, ali i obrazovne programe, te još nekoliko zanimljivosti koje će obogatiti ovu Jesen u POU Slatina.
Nakon pozdravnih riječi ravnateljice koja je naglasila kako je ovaj program iz godine u godinu sve bogatiji, okupljenim predstavnicima dječjih vrtića, te osnovnih i srednjih škola iz Slatine i susjednih općina Nova Bukovica, Čađavica, Mikleuš, Sopje i Voćin, kao i Gradskog amaterskog kazališta Leo Srdoč Slatina, te prisutnim medijima s nekoliko riječi obratio se i privremeni pročelnik Upravnog odjela za razvoj Grada Slatine Marin Kokorić prenijevši pozdrave zamjenika gradonačelnika koji obnaša dužnost gradonačelnika Slatine Ilije Nikolića
Tom je prigodom istaknuo dosadašnju zajedničku suradnju te naglasio daljnju potporu Grada radu POU Slatina pohvalivši spomenuti program ove jeseni.
– Programi u sklopu Jeseni u Pučkom otvorenom učilištu Slatina prošle su godine izazvali veliku pozornost, a vjerujem da će i ove godine biti dobro posjećeni. Zadovoljstvo mi je što nas ove jeseni čeka niz predstava, filmova, obrazovnih programa…, te na tome čestitam ravnateljici i njezinom timu koji sve to izvrsno odrađuju, – istaknuo je Kokorić.
Ravnateljica Danijela Fabric Fabijanac predstavljanje programa započela je nizom informacija vezanih za obrazovanje te predstavila 37 verificiranih programa putem vaučera Hrvatskog zavoda za zapošljavanje. Tom je prigodom istaknula nekoliko programa za koje edukacije kreću ovih dana, te dodala kako se o svim programima zainteresirani mogu informirati na službenim web stranicama POU Slatina ili OVDJE.
Filmska pismenost
U nastavku je govorila o projektu Dani filmske pismenosti u kinu koji pokreće Hrvatski audiovizualni centar u suradnju s Hrvatskom mrežom neovisnih kinoprikazivača, a koji u kina donosi edukativne programe namijenjene učiteljima, nastavnicima i profesorima koji predaju o filmskoj umjetnosti, vode izvannastavne aktivnosti ili filmske školske družine.
Prva u nizu edukacija održana je Koprivnici a kako je ista protekla nazočni su mogli vidjeti u kratkom filmu.
Rendez-vous au cinema
Potom je predstavila ovogodišnji filmski festival Rendez-vous au Cinema koji će trajati do 19. listopada, a program sadrži šest filmova koji će biti prikazani u čak 40 nezavisnih kina diljem Hrvatske.
U Kinu Slatina projekcije su započele proteklog vikenda kada su posjetitelji mogli pogledati tri filma: Velika pustolovina, 440 udaraca i Sitnice koje život znače. Idućeg vikenda od 27. do 29. rujna zainteresirani će u Art dvorani moći pogledati komediju Drugi čin, dokumentarni film Godine super osmice i animirani film za djecu Široko i Kraljevstvo vjetrova za koji je pripremljena i metodička oprema.
Ovaj je program nastao u partnerstvu Francuskog instituta u Hrvatskoj, Kino mreže i Hrvatskog audiovizualnog centra.
Svjetski dan audiovizualne baštine
Povodom obilježavanja Svjetskog dana audiovizualne baštine 27. listopada 2024., a u suradnji s Hrvatskim državnim arhivom/Hrvatskom kinotekom Kino Slatina prikazat će hrvatske filmske klasike za sve uzraste.
– Svjetski dan audiovizualne baštine obilježava se od 2005. godine, a budući da su mnogi zvučni zapisi, pokretne slike i drugi audiovizualni materijali nepovratno izgubljeni zbog zanemarivanja, prirodnog propadanja i tehnološke zastarjelosti, taj dan posebna se pozornost daje podizanju svijesti o važnosti audiovizualnih dokumenata kao sastavnog dijela nacionalnog identiteta svake zemlje i upozorava na hitnu potrebu njihove zaštite, – istaknula je ravnateljica Fabric Fabijanac te ukratko predstavila filmove koji će se prikazivati od 24. do 27. listopada, a to su: Tajne starog tavana uz koji je pripremljen i metodički priručnik, zatim U raljama života, Kud puklo da puklo i Za sreću je potrebno troje.
Prije nego što je prešla na kazališni dio programa zahvalila se svima koji su u slatinsko kino došli pogledati hrvatski film Šalša, a zadovoljstvo predstavljanjem istoga uz nazočnost filmske ekipe izrazila je kroz kratki filmski uradak o dojmovima sa slatinske premijere 19. rujna.
Bila je to prigoda za predstavljanje još jedne zanimljivosti ove jeseni. Tako je ravnateljica najavila hrvatski film Žena s gumenim rukavicama koji će se u slatinskom kinu premijerno prikazati 7. listopada u 20 sati također uz gostovanje filmske ekipe.
Ova suvremena socijalna drama film je Marije Šuline u kojoj glavnu protagonistkinju, školsku spremačicu Mirnu glumi Areta Ćurković, a i sve ostale uloge glume slavonski glumci.
Ovdje je posebno pozvala učitelje i sve djelatnike u školstvu da dođu pogledati film.
Od 12. do 14. studenog 2024. godine u Slatini će se održati iduće izdanje Jesenske konferencije Kino mreže, Hrvatske mreže neovisnih kinoprikazivača koje zajednički organiziraju Kino mreža, Pučko otvoreno učilište Slatina i Hrvatski audiovizualni centar. U sklopu konferencije ujedno će se održati i Redovna sjednica Skupštine Kino mreže.
– Pučko otvoreno učilište Slatina će ugostiti po drugi puta nakon 2019., kada se u kinu Slatina održao Zimski Sajam filma, kina Kino mreže, predstavnike Hrvatskog audiovizualnog centra, distributere i producente. Veselimo se njihovom ponovnom dolasku, a koristimo priliku kako bismo napomenuli da je ova Jesenska Konferencija slavljenička jer ujedno obilježava deset godina rada Kino mreže, – naglasila je ravnateljica te prešla na programe kazališnog stvaralaštva.
Slatinske kazališne večeri 2024. ove će godine startati nešto kasnije nego inače kako se predstave ne bi preklapale s programom 30. međunarodnog glazbenog festivala Dani Milka Kelemena od 11. do 21. listopada.
Tako će program Slatinskih kazališnih večeri započeti 23. listopada komedijom „Tražim razlog braka“ Gradskog kazališta Joza Ivakić iz Vinkovcaca, i trajat će do 5. prosinca ove godine.
Uz ovu bit će prikazane još četiri predstave.
7. studenog Teatar Kerekeš iz Varaždina izvest će predstavu „Ja trudnica“, 21. studenog vidjet ćemo predstavu „U agoniji“ u izvedbi Kazališta Virovitica, dok je 25. studenog na rasporedu domaća predstava u izvedbi Gradskog amaterskog kazališta Leo Srdoč Slatina imena „Tihi kućni obrt“.
– Riječ je o vrlo zanimljivoj krimi komediji u tri čina koja je namijenjena starijima od 18 godina, – naglasio je predsjednik GAK-a Leo Srdoč Slatina Oliver Jukić te ukratko predstavio sadržaj predstave čiji je autor teksta Vjekoslav Domini, a režiser Ivan Baltić. Nakon što je zgodama i nezgodama protagonista ove predstave zaintrigirao maštu svih nazočnih pozvao je posjetitelje i na predstavu „Halatafl“ koju će 5. prosinca izvesti prijateljski im Teatrin „Grdelin“ iz Zagreba.
Sve će se predstave igrati s početkom u 20 sati po cijeni od 10 eura, dok je paket ulaznica za svih pet predstava 35 eura.
Na kraju je predstavljen i program 11. Slatinske male scene koja će se održati od 17. do 29. listopada ove godine i donosi pet predstava i jednu radionicu za djecu, a za sve predstave cijena ulaznice bit će 4 eura.
Program će 17. listopada otvoriti Produkcija Z iz Splita predstavom „Tko sam, što sam“, 22. listopada na rasporedu je Radionica za djecu kao i predstava „Generacija X Y Z” Produkcije Teatar CIRKUS Punkt iz Zagreba, dan kasnije, 23. listopada odigrat će se predstava „Bajka sva od šećera“ u koprodukciji Kazališta Virovitica i Gradskog kazališta Joza Ivakić Vinkovci koje će 24. listopada odigrati i predstavu „Tražim razlog braka“, dok će ovogodišnju Slatinsku malu scenu zatvoriti Kazališna družina „I.B.M.“ iz Slavonskog Broda predstavom „Čovjek i život“.
(mf; Foto: Mihaela Feldi)
Kompletan program Jesen u Pučkom otvorenom učilištu Slatina donosimo u prilogu:
SLATINSKE KAZALIŠNE VEČERI
CIJENA POJEDINAČNE ULAZNICE: 10,00 €
PAKET ULAZNICE: 35,00 €
23.10.2024. TRAŽIM RAZLOG BRAKA GK Joza Ivakić Vinkovci
Trajanje: 80 min
Komedija nastala prema motivima drame „Ljubavnik“ Harolda Pintera. U predstavi su korišteni tekstovi iz TV serije „Prizori iz bračnog života“ Ingmara Bergmana.
Dramatizacija i režija: Jasmin Novljaković
Kostimografija i scenski pokret: Jasminka Petek Krapljan
Scenografija: Jasmin Novljaković i Vladimir Andrić
Glazba: izbor Jasminka Petek Krapljan, Jasmin Novljaković
Dizajn plakata i programske knjižice: Studio Bota
ULOGE: Sarah/ Dolores – Matea Marušić, Richard / Max – Vedran Dakić
O predstavi: Drama „Ljubavnik“ je jednočinka Harolda Pintera napisana 1962. g. koja je prvobitno postavljena kao film, a tek kasnije doživljava veliki uspjehu obliku kazališne predstave.
Kao i u mnogim svojim djelima, Pinter u „Ljubavniku“ na očit način suprotstavlja osjećaje i strast stvarajući raskol između ljubavi i seksa. Uvodeći eros kao jedan od glavnih motiva, Pinter ovo djelo čini univerzalnim i svevremenskim, tematikom upisanom u ljudski kôd još od samih početaka čovječanstva. Riječ je o napetoj i intrigantnoj jednočinki koja istražuje privatne zamršenosti modernog braka kontrastirajući konvencionalno kućanstvo sa seksualnom čežnjom. Ispitujući granice ljudskih pokušaja očuvanja onog što su stvorili, ova drama ujedno testira i formalnosti naučenih normi standardnog braka koji pred likove, zbog njihovih priučenih i društveno prihvatljivih načela, postavlja prepreke zbog kojih ne uspijevaju vratiti strast i ljubav u svoj odnos. Karakteri ove drame odbijaju se razgolititi sve do krajnjeg vrhunca koji im ne ostavlja nijednu drugu mogućnost, nego sabrati se i skupiti preostale, zamršene komadiće svoga odnosa.
07.11.2024. „JA TRUDNICA“- U IZVEDBI TEATAR KEREKEŠ, Varaždin
Trajanje: 80 min
Tekst: Đina Jakir
Režija: Jan Kerekeš
Igraju:
Ana Begić Tahiri
Jan Kerekeš
Scenografija – Dario Horvat
Glazba – Marin Kereša
Kostimografija: Jan Kerekeš
Majstor rasvjete – Dario Horvat
Majstor tona – Izak Meštrić
Design plakata i scenografije – Zdravko Lovrić
O predstavi:
“I, kad će djeca?” , “Jeste trudni? Radite uopće na tome?”, “Gdje je zapelo?”. Tu su samo neka od pitanja koja se ne bi trebala pitat, a naša Ivona Ljubić sluša ih svakodnevno. U ovoj komediji s trudovima ispričat ćemo vam neobičnu ljubavnu priču koja počinje pišanjem na tester, zahuktava se pogrešnim riječima podrške apsolutno svih drugih likova, no uz velike napore ipak ima sretan završetak. Upravo zbog onoga što dolazi na kraju sve drugo postaje manje važno. To može potvrditi svaka majka. No onaj koji tvrdi da je trudnoća blaženo stanje, sigurno nije bio žena.
21.11.2024. U AGONIJI – u izvedbi KAZALIŠTA VIROVITICA
Trajanje: 70 min
Redatelj: Dario Harjaček
Igraju: Igor Golub, Vlasta Golub, Goran Koši, Irena Tereza Prpić, Goran Smoljanović
O predstavi:
Radnja drame odvija se 1922. godine, u Zagrebu, u galanterijskom salonu Laure Lenbach u vrlo kratkom vremenu. Lenbach, propali austrougarski oficir, pijanac i kartaš, traži od svoje žene Laure novac koji mora vratiti toga dana do sedam sati navečer, no ona ga nema. Lenbach joj prijeti samoubojstvom, Laura se ne obazire; u njihovu se svađu upliće i advokat Križovec…
“U agoniji“ Miroslava Krleže je najbolja hrvatska drama uopće, radikalna u svakom pogledu,
25.11.2024.- „Tihi kućni obrt“ ⑱+ u izvedbi GAK Leo Srdoč Slatina – Krimi komedija u tri čina
Trajanje: 90 min
Autor :Vjekoslav Domini
Režija: Ivan Baltić
O predstavi:
Iznenadna želja njihova stanodavca Ambrozija Furmeka da krene na put oko svijeta, dovodi kobasičarku Valeriju, udavaču Irenu, djevicu Klaru i lumpenproletera Žigu u nezavidan položaj – nalaze se de facto pred deložacijom iz kuće u kojoj žive kao bubreg u loju, uz to i potpuno besplatno!
Da se to ipak ne bi dogodilo, ovaj čudan kvartet smišlja razne načine kako priskrbiti novac kojim bi financirali putovanje svog stanodavca i time spriječili prodaju kuće. U tom smislu potpuno nepripremljeni ulaze u dva poduzetnička poduhvata.
I dok agencija za ženidbu i udaju funkcionira bez većih poteškoća (doduše, i bez većih prihoda) s tihim kućnim obrtom, salonom za masažu, stvari stoje potpuno drugačije! U stan ulaze dvije nove zaposlenice – maserke, čime se situacija dramatično komplicira. Kućom se počinju šetati transvestiti, događaju se nove ljubavi, pa čak i jedno umorstvo. Ukućani, motivirani vlastitim sebičnim željama, pokazuju svoja prava lica, da bi se rasplet svih događaja dogodio u nazočnosti nemilosrdnog i beskompromisnog policijskog inspektora.
Igraju: Ivan Baltić, Ines Jagec, Danka Gojić Kajzer, Bojana Crnobrnja, Ratka Turk, Željka Novotni, Ivan Santner
05.12.2024.- HALATAFL – u izvedbi TEATRIN “GRDELIN”, Zagreb
Trajanje: 80 min
Režija: Darko Milas i Boris Svrtan
Glasovi: Jakov Bilić, Franka Klarić, Petra Svrtan, Kim Končar, Ines Bojanić i Rajko Minković.
Uloge: Darko Milas i Boris Svrtan
O predstavi:
HALATAFL je naziv stare vikinške igre koja je kod nas poznata pod imenom “Vukovi i ovce”. Glavno pravilo te društvene igre je da ako vuk propusti pojesti ovcu, gubi. To je u ovoj duo drami metafora života dvaju karaktera, direktora I ratnika, koje je sudbina spojila višestrukim nitima. Njihov susret se događa pri kraju jednog manje-više uobičajenog radnog dana u kancelariji. Kroz nekoliko dramskih I komičnih obrata spoznajemo da su i jedan i drugi krenuli u životnu borbu, svako na svoj način iz nekog idealizma, Josip na ratnom polju, a Marko na poslovnom. Nakon otmice, za koju se kasnije utvrdi da je lažna i diletantski planirana, dolazi do uzajamnih ispovijesti koje nam potvrđuju koliko su njih dvojica slični u svojoj različitosti i zapravo krvavi ispod kože.
11. SLATINSKA MALA SCENA
(17. 10. – 29. 10. 2024.)
CIJENA ULAZNICE: 4,00 €
17.10.2024. „Tko sam, što sam“ u izvedbi Produkcije Z, Split
Uzrast: 3+
Trajanje: 35 min
O predstavi:
Predstava govori o piliću koji traži svoju majku. Tek se izlegao i sve oko njega je novo. Upoznaje se s bojama, životinjama, ukratko, sa životom. Na kraju pobjeđuje ljubav koja nam daje samopouzdanje u svim životnim prilikama i neprilikama.
Skladatelj, redatelj, izvršni i glazbeni producent- Ivo Lesić
Scenografija i lutke – Luči Vidanović Likovno oblikovanje omota i plakata – Igor Drača Glumci: Filip Medić i Darko Božanić
22.10.2024. Radionica za djecu Produkcije Teatar CIRKUS Punkt, Zagreb
Uzrast 10+ (20-tak djece)
(5. i 6. razred OŠ)
Trajanje 90 min
Igre upoznavanja i zagrijavanja
Vježbe koncentracije i scenske pažnje
Razvijanje mašte
Razvijanje prostornog razmišljanja
Karakterizacija likova (rad na glasu, tijelu u prostoru)
Improvizacija scena
Osmišljavanje priče ili adaptacija postojeće
22.10.2024.- „Generacija X Y Z” – Produkcije Teatar CIRKUS Punkt, Zagreb
Uzrast 10+
(5. i 6. razred OŠ)
Trajanje: 45 min
Autorski projekt: Marijana Matoković, Lidija Kraljić, Ivana Pedljo, Tihana Strmečki i Nina Horvat
Dramaturgija: Nina Horvat
Scenski pokret: Tihana Strmečki
Scenografija: Irena Kraljić
Kostimografija: Ana Mikulić
Fotografije: Stjepan Postić
Oblikovanje zvuka i dizajn plakata: Marko Delić
Oblikovanje svjetla: Jasmin Dasović
Izvode:
Lidija Kraljić,
Ivana Pedljo,
Marijana Matoković ∕ Katarina Arbanas
Produkcija Teatar CIRKUS Punkt
O predstavi:
Generacija: skupina ljudi koja živi u istom vremenskom periodu, povezuju ih dob, iskustva i afiniteti. „Generacija X Y Z” profesionalna je predstava za sve uzraste koja se bavi temom generacija. Kroz predstavu pratimo tri mlade djevojke iz različitih generacija te njihove brige i nesigurnosti koje su nekad različite, a nekad iste.
Predstava se bavi 80-ima, 90-ima i 00-ima. Svaka od tih generacija ima svoje specifičnosti – glazbene žanrove, modne trendove, tehnološke inovacije i specifične probleme, no imaju i puno toga zajedničkog. Svaka generacija bori se s nekom vrstom egzistencijalne krize, životnim izborima i izazovima. Svaka prethodna generacija može i treba biti podrška onoj koja slijedi.
„Generacija X Y Z” jedinstvena je predstava koja spaja različite izvedbene umjetnosti – glumu, fizički teatar, ples, parkour i akrobacije
23.10.2024.- „Bajka sva od šećera“- Predstava u koprodukciji Kazališta Virovitica i Gradskog kazališta Joza Ivakić Vinkovci
Uzrast 7+
Niži razredi OŠ
Trajanje: 50 min
Režija: Petra Mrduljaš
Glume:
Monika Duvnjak
Sara Lustig
Goran Vučko
Silvijo Švast
Nikola Radoš
O predstavi:
Što se događa s vukom u poznatoj bajci, koji su njegovi problemi, što ga muči, kako se nosi s tim da je često negativac u svim pričama, Sara će pokušati objasniti kroz igru lutaka, UV svjetala, te igre svjetla i sjena. Glazbu za predstavu radit će Ivan Dečak, poznati virovitički glazbenik iz sastava Vatra.
24.10.2024. TRAŽIM RAZLOG BRAKA GK Joza Ivakić Vinkovci
Uzrast 15+ (srednja škola)
Trajanje: 80 min
Komedija nastala prema motivima drame „Ljubavnik“ Harolda Pintera.
U predstavi su korišteni tekstovi iz TV serije „Prizori iz bračnog života“ Ingmara Bergmana.
Dramatizacija i režija: Jasmin Novljaković
Kostimografija i scenski pokret: Jasminka Petek Krapljan
Scenografija: Jasmin Novljaković i Vladimir Andrić
Glazba: izbor Jasminka Petek Krapljan, Jasmin Novljaković
Dizajn plakata i programske knjižice: Studio Bota
ULOGE:
Sarah/ Dolores – Matea Marušić
Richard / Max – Vedran Dakić
KRATAK SADRŽAJ:
Drama „Ljubavnik“ je jednočinka Harolda Pintera napisana 1962. g. koja je prvobitno postavljena kao film, a tek kasnije doživljava veliki uspjeh u obliku kazališne predstave.
Kao i u mnogim svojim djelima, Pinter u „Ljubavniku“ na očit način suprotstavlja osjećaje i strast stvarajući raskol između ljubavi i seksa. Uvodeći eros kao jedan od glavnih motiva, Pinter ovo djelo čini univerzalnim i svevremenskim, tematikom upisanom u ljudski kôd još od samih početaka čovječanstva. Riječ je o napetoj i intrigantnoj jednočinki koja istražuje privatne zamršenosti modernog braka kontrastirajući konvencionalno kućanstvo sa seksualnom čežnjom. Ispitujući granice ljudskih pokušaja očuvanja onog što su stvorili, ova drama ujedno testira i formalnosti naučenih normi standardnog braka koji pred likove, zbog njihovih priučenih i društveno prihvatljivih načela, postavlja prepreke zbog kojih ne uspijevaju vratiti strast i ljubav u svoj odnos. Karakteri ove drame odbijaju se razgolititi sve do krajnjeg vrhunca koji im ne ostavlja nijednu drugu mogućnost, nego sabrati se i skupiti preostale, zamršene komadiće svoga odnosa.
29.10.2024. ČOVJEK I ŽIVOT u izvedbi KD“I.B.M.“ Slavonski Brod
Uzrast 13+
(7. i 8, raz OŠ)
Trajanje: 35 min
Autorski projekt, scenaristi, redatelji i glumci
Andrija Krištof
Toni Leaković
O predstavi:
Glumačko-lutkarska predstava Čovjek i život: zamišljena je kao interaktivno predavanje dva znanstvenika, glaciologa (Glaciologija je interdisciplinarna geonauka koja povezuje geologiju, klimatologiju, meteorologiju, hidrologiju, biologiju i ekologiju) koji se nađu u krivo vrijeme na krivom mjestu, te iz nastale situacije nastoje izvući što je više moguće i pred publikom opravdati svoja znanstvena postignuća. Iako se spremaju održati predavanje o štetnostima i uzrocima globalnog zagrijavanja i utjecajima istoga na svijet kakav poznajemo, vrlo brzo se moraju prilagoditi i održati predavanje na temu Čovjek i život: Lekcija 1. služeći se predmetima koji su im na raspolaganju. Vedra je to i humoristična priča kroz koju publika ponavlja stara znanja i uči nešto novo na zanimljiv i nenametljiv način.
ŽENA S GUMENIM RUKAVICAMA
7.10. u 20 sati Slatinska premijera uz gostovanje filmske ekipe
Film – Marija Šuline
suvremena je socijalna drama o pojedincu i sustavu u čijoj je introspekciji on nevidljiv i nečujan, pa ga, slušajući samo glasnu većinu koju višeslojno čine različiti karakteri, on ne primjećuje, zaobilazi, zaboravlja. U središtu je školska spremačica Mirna koja, dok u njezinom kolektivu štrajkaju za veća materijalna prava, dane prosvjetara-štrajkaša strpljivo i predano olakšava kuhanjem kave i drugim uobičajenim aktivnostima vezanima za svoju službu. Izvan školskih hodnika ona je supruga muža nasilne naravi i teške ruke koja zna ‘zapečatiti’ i pokoji trag na Mirninom licu. Ona je i majka čija djeca za boljim životom odlaze van, kao i kćerka teško bolesne nepokretne starice. U njezinom životu zrcale se životi mnogih. Prepoznat će se u svojoj borbi sa sustavom nepravde ili nepravdom sustava, kojem su Mirne nevidljive. A, Mirna kroz život ne ide ‘u rukavicama’.
Uloge
Areta Ćurković, Sandra Lončarić, Miroslav Čabraja, Ivan Ćaćić, Vjekoslav Janković,Tatjana Bertok Zupković, Ivana Soldo Čabraja, Antonia Mrkonjić, Antonio Jakupčević, Matea Grabić Ćaćić, Selena Andrić, Vesna Šinjori, Ivan Simon, Ivana Vukićević, Vladimir Andrić, Zdravko Šinjori, Blanka Bart, Nikolina Benačić, Marija Mrvičin, Antun Brajković = film sniman u Đakovu, sve slavonski glumci.