Lions club Slatina u uskrsnoj akciji darivanja djece SOS Dječjeg sela Ladimirevci

Lions club Slatina i ove se godine uključio u tradicionalnu uskrsnu akciju Lions klubova Regije Istok, koju organizira Lions club Mursa iz Osijeka. Nakon božićne akcije, Lionsi Regije Istok ponovno su posjetili djecu SOS Dječjeg sela Ladimirevci povodom nadolazećeg Uskrsa.
Akcija je uključivala posjet i darivanje djece koja žive u 16 kuća unutar sela. Članovi klubova Regije Istok okupili su se u subotu, 5. travnja, u Ladimirevcima, gdje im je dobrodošlicu uputio direktor sela, gospodin Zoran Relić. Zahvalio je u ime sve djece, SOS mama i teta, koji s radošću dočekuju goste za dva najveća blagdana – Božić i Uskrs.
Susretu je nazočio i Past Guverner Lionsa Hrvatske, Jozo Berečić, koji je istaknuo kako su uz darivanje najvažniji dječji osmijeh i zadovoljstvo, jer upravo njihova sreća ispunjava i srca Lionsa, u duhu mota: “Plovimo zajedno morem dobrote.”
Nakon pozdravnog govora, Lionsi su se uputili prema kućama djece s toplim i simpatičnim imenima poput: Kesten, Orah, Dunja, Kupina, Trešnja, Šljiva, Jagoda i dr. Tamo su proveli ugodno i veselo vrijeme u druženju s djecom u njihovim domovima.
Članice Lions cluba Slatina posebno su darivale šestero djece iz kuće Jagoda, pripremivši im poklon-bonove trgovine NTL te uskrsne pakete slatkiša. Iskreni dječji osmijesi, zagrljaji i veselje ponovno su osvojili srca svih prisutnih Lionsa.
Lions club Slatina je, zahvaljujući donaciji poduzeća Studenac d.o.o. iz Lipika i uz organizaciju Rozine-Marije Milčić iz LC Kontesa Nera Zagreb, i ove godine osigurao vrijedne sokove i napitke. Iz slatinskog kluba željeli su još jednom i ovim putem zahvaliti svim donatorima.
Donirani sokovi i napici podijeljeni su svoj djeci SOS Dječjeg sela Ladimirevci, kao i vjerskim zajednicama grada Slatine, Udruzi osoba s invaliditetom Slatina, te Biciklističkom klubu Slatina. Dio donacija bit će uručen i socijalno ugroženim obiteljima, osobama s invaliditetom te višečlanim obiteljima uoči Uskrsa.
dj