Juniori MNK Slatina poraženi na startu sezone

Danas (13.10.)  je u novu natjecateljsku sezonu zakoračio MNK Slatina. Za razliku od prethodne u pogonu kluba više ne postoje kadeti pa će u drugoligaškim natjecanjima klub predstavljati prva momčad (seniori) i juniori. A upravo su juniori večeras probijali led. U utakmici 1. kola regije istok oni su u dvorani SŠ Marka Marulića dočekali vršnjake Futsal kluba Osijek. Osječani su na koncu upisali pobjedu rezultatom 5:3 što samo po sebi ne bi bilo ništa čudno da nije podatka da je u 11. minuti na semaforu pisalo 3:0 na domaćine…

Da, mladi Slatinčani su otvorili utakmicu kao iz snova. Osnovni cilj bio je obraniti svoja vrata, a sekundarni ugroziti iz kontre goste kad god bi se za to ukazala prigoda. I sve je išlo svojim zamišljenim tijekom. Fučkar je precizno pogodio izvana u 8. minuti. Praktički u istoj minuti Novaković majstorski podbada za 2:0, a tri minute kasnije Pelikan nesebično gura u stopostotnu prigodu Tutića za ogromnih 3:0. No i bez obzira na tu veliku prednost vidjelo se da Osječani nisu ”kanta za nabijanje” već da će domaće dečke čekati još puno posla do kraja ukoliko žele sačuvati tu prednost i upisati prve bodove. Na žalost do toga nije došlo. Gosti su već do poluvremena spustili na minus jedan golovima Glavačevića i Glavote. U četvrtoj minuti nastavka stigao je novi hladni tuš za domaćine kojeg su im otvorili strijelci Amidžić i Ralić za potpuni preokret (3:4). Za potvrdu pobjede Osječana svojim drugim golom pečat je udario Borna Amidžić.