GOSPODARSTVONASLOVNICA

Hrvatski duhani nastavljaju ulagati u održivo poslovanje

U sklopu suradnje s Hrvatskim šumama kompanija će prirodi nadoknaditi kompletnu biomasu koju su njeni kooperanti utrošili za sušenje duhana

Hrvatski duhani, najveći organizator proizvodnje i otkupa duhana u Hrvatskoj koji posluju unutar BAT grupe, nastavljaju ulagati u održivo poslovanje, i to sađenjem 5000 presadnica hrasta kitnjaka na području Šumarije Virovitica, kako bi, u sklopu suradnje s Hrvatskim šumama, Uprava šuma Slatina, nadoknadili kompletnu biomasu koju su proizvođači duhana, kooperanti Hrvatskih duhana, utrošili za sušenje duhana tipa virginija u prošloj godini.

Nova stabla posađena su na površini od 2,4 hektara na području Virovitičke Bilogore.

“U Hrvatskim duhanima nastojimo biti predvodnici održive poljoprivredne proizvodnje u Hrvatskoj. Postavili smo visoke standarde u održivom poslovanju, a značajno investiramo i u povećanje održivosti proizvodnje kod naših proizvođača duhana. Ponosni smo na ostvarene suradnje u lokalnoj zajednici, kojima potvrđujemo našu zajedničku predanost brizi za održivost, koja je u središtu našeg poslovanja”, objasnio je Predrag Petrović, rukovoditelj odjela održivosti Hrvatskih duhana.

“Izuzetno nam je drago što su nas Hrvatski duhani prepoznali kao pouzdane partnere u zajedničkim nastojanjima za očuvanje okoliša. Kroz suradnju s njihovim timom, vjerujemo da ćemo i dalje uspješno implementirati održive prakse i nastaviti doprinositi zaštiti naših prirodnih resursa. Ovakvi projekti ne samo da jačaju našu odgovornost prema prirodi, već otvaraju put za daljnji razvoj održivih rješenja u poljoprivredi i šumarstvu”, istaknula je Nataša Rap, Rukovoditeljica odjela za ekologiju Uprave šuma Slatina.

Nova stabla posađena su na površini od 2,4 hektara na području Virovitičke Bilogore

 

 

U sklopu ostvarene suradnje s Javnom ustanovom Park prirode Papuk, Hrvatski duhani su donirali i sredstva namijenjena očuvanju biljke velike sase, strogo zaštićene biljne vrste, sa svega nekoliko desetaka jedinki na području Papuka.

“Monitoring sase radimo redovito od 2010. godine, a zadnjih par godina populacija se počela smanjivati i postalo je jasno da moramo nešto poduzeti ako ovu prekrasnu vrstu želimo i dalje imati u Slavoniji. Naše napore za spašavanje ove biljne vrste prepoznali su Hrvatski duhani, a kroz još jednu uspješnu zajedničku suradnju, realizirali smo projekt Spas sase na Papuku. Priroda i mi, neizmjerno smo im zahvalni!”, poručio je Marko Doboš, Stručni savjetnik biolog iz JU PP Papuk.

“Hrvatski duhani kontinuiranim sudjelovanjem u ekološkim akcijama žele poboljšati kvalitetu života u zajednici u kojoj djelujemo i doprinijeti stvaranju Boljeg sutra (A Better TomorrowTM) za nadolazeće generacije. Ponosni smo na treći zajednički projekt kojeg smo realizirali u suradnju s Javnom ustanovom Park prirode Papuk, jer samo zajedničkim naporima možemo očuvati naš okoliš”, izjavio je Igor Reesch iz odjela održivosti Hrvatskih duhana. (mk)

Pošumljavanje Papuka

Možda će vas zanimati i ...

Back to top button