DOGAĐANJANASLOVNICASPORT

Garešničani zaustavili Slatinu

U sadržajnoj utakmici Garić je zasluženo uspio doći do sva tri boda iako je dobar dio utakmice igrao s igračem manje.

Od samog početka Garešničani su pokazali da se nisu došli samo braniti već da ih zanima kompletan ulov. Tako je već u samom otvaranju usamljen na drugoj vratnici zamalo kratak ostao Sabljić. Prvi hladan tuš domaćinima je priuštio Kožuhar precizno pogodivši iz slobodnog udarca. Mogli su gosti ubrzo i povisiti prednost nakon što je Sabljić uposlio Dioga no njegov udarac bio je i više nego neprecizan. Slatina je prvi puta zaprijetila u 18. minuti. Renan je iznenada potegnuo iz oveće udaljenosti, lopta je dobila neugodan felš, a spektakularan gol atraktivnom intervencijom spriječio je Dubravac. Iako nije najbolje reagirao kod gola Sabljića domaći vratar Lukaček  iskupio se u 20. minuti kada je obranio udarac Golubića. U 26. minuti potencijalnom izjednačenju ispriječila se stativa nakon što je iz slobodnog udarca naciljao Petrinjak. Ipak nekoliko minuta kasnije Slatina se ne samo vratila u igru već i dobila priliku da stvari totalno preuzme u svoje ruke. Naime Kelava je skrivio najstrožu kaznu, ali pri tom i zaradio drugi žuti karton. Pecolaj je sigurno poentirao iz kaznenog udarca, a Slatina je od tog trenutka imala izjednačenje i figuru viška na terenu. No stvari se nisu mijenjale prema željama domaćina. Čak štoviše hrabri gosti su nedugo zatim ponovno došli u vodstvo. S lijevog boka ubacio je Kožuhar, a kao duh sam na drugoj vratnici slatinskog gola ostao je Sabljić mirno glavom pospremivši loptu u mrežu.

I u prvim minutama nastavka Garić je ponovno došao do odlične prigode no lopta je nakon udarca Pešića završila visoko iznad grede. Slatina nikako nije mogla uhvatiti ritam s kojim bi ugrozila desetkovane goste. Čak se s obzirom na sve viđeno, odnosno discipliniranu postavljenost gostujućeg sastava, nije mogao niti steći dojam da Slatina ima igrača više. Obrana Garešničana djelovala je besprijekorno, ali nisu gosti ”parkirali  autobus” već su gledali i kako doći do gola kojim bi riješili susret. Taj trenutak dočekali su u 70. minuti kada je kazneni udarac u gol pretvorio Starčević. Slatina je do konca dala sve od sebe kako bi se vratila u utakmicu. Usprkos želji domaći sastav i dalje nije znao naći načina kako ozbiljnije ugroziti vrata gostiju. Tek je jednom popustio gostujući bedem kada je Kupres dugom loptom prebacio obranu izbacivši u prigodu Pecolaja no njegov solidan udarac ukrotio je Dubravac.

3.NL sjever

6.kolo

SLATINA       1

GARIĆ           3

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 100. Sudac: Roberto Dežđek (Kotoriba). Pomoćnici: Miodrag Plantak (Križevci) i Robert Kolarić (Čakovec). Strijelci: 0:1 – Kožuhar (9), 1:1 – Pecolaj (32-11m), 1:2 – Sabljić (37), 1:3 – Starčević (70-11m).

SLATINA: Lukaćek, Šuntić, Petrinjak, Kupres, Potočki (od 66. Knežević), Pecolaj, Mužar, Kapetanović (od 76. Cordero), Renan, Willian (od 85. Šaponja), Ademulegun. Trener: Nikica Hat

GARIĆ: Dubravac, Kudlač, Golubić, Pešić (od 83. Dergez), Kožuhar (od 85. Rijetković), Makaj (od 55. Galogaža), Diogo, Diego (od 83. Purkić), Kelava, Sabljić (od 55. Starčević), Jurčević. Trener: Petar Batinić

Isključenje: Kelava Mirko (žuti karton 28. i 31.minuta)