Atletičari odlični u Bjelovaru

Jučer (21.10  je u Bjelovaru održano Pojedinačno prvenstvo u krosu Hrvatske atletske lige sjever (HALS). Vremenski uvjeti bili su gotovo pa idealni pa nisu izostali niti odlični rezultati. A upravo takve rezultate ostvarili su mladi slatinski atletičari.

Medaljama su se okitili braća Drokan i Matej Jaković no i ostatak izabrane selekcije Atletskog kluba Slatina bio je na visini zadatka.

Domagoj i Karlo Drokan kao mlađi juniori trčali su zajedno sa seniorima utrku na 4 000 metara. U svojoj dobnoj konkurenciji zauzeli su prva dva mjesta. Domagoj zlato u vremenu 13:23, a Karlo srebro u vremenu 14:24. Nekoliko sekundi sporiji od Karla bio je Noa Jaković koji je s 14:33 bio 9., ali u konkurenciji seniora. Do cilja je za 16 minuta i 11 sekundi stigao i Fran Jaković što mu je bilo dovoljno za 4. mjesto kod mlađih juniora.

Sveukupno 12 mladih natjecatelja našlo se na startu utrke mlađih kadeta na 1 200 metara. Tu je pak odličan 3. bio Matej Jaković (4:05) kojem je srebro izmaklo za samo jednu sekundu.

I najmlađi predstavnik fenomenalne obitelji Jaković je u Bjelovaru ostvario zapažen rezultat. Naime u  utrci kategorije limača na 800 metara na 6. mjesto plasirao se Luka Jaković i to u konkurenciji 16 malih atletičara. U redovima AK Slatina je i Marta Jaković, a ona je pak bila 17. u konkurenciji kadetkinja utrke na 1 800 metara.

I na ovom za klub itekako uspješnom natjecanju atletičare su vodile njihove trenerice Mirta Drokan i Tomislava Medvedović.